Türk iş insanı ve Beşiktaş eski yönetim kurulu üyesi Tarkan Ser, Fransa 3. Lig takımı FC Rouen’i satın almak istiyor

Charles Maarek’in şirketinin sahip olduğu ve kulübün %72,2’sine denk gelen C1 hisselerinin yanı sıra, teklif iki milyon euro tutarında bir mali katkıyı da içeriyor.

Ancak, Belçikalı avukat Patrick Mbaya da devrede ve FC Rouen’u satın almak için beş milyon euro yatırım yapmaya hazır. Mevcut çoğunluk hissedarı Charles Maarek’in önümüzdeki günlerde bir karar vermesi gerekiyor.

Kulüp için bu kritik dönemde, her iki teklif de gelecekteki mali istikrar ve sportif başarı için büyük önem taşıyor. FC Rouen taraftarları ve camiası, kulübün geleceğini şekillendirecek bu önemli kararın sonuçlarını merakla bekliyor.

TARKAN SER KİMDİR?

Tarkan Ser, 1971 yılında Kuşadası’nda dünyaya gelmiş ve eğitim hayatına Fransa’da devam etmiştir. Havacılık sektöründe adını duyuran Ser, Black Eagle Havacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenerek sektördeki liderliğini pekiştirmiştir. İngilizce ve Fransızca dillerini iyi derecede bilen Tarkan Ser, uluslararası alanda iş dünyasına yön veren önemli bir isim olarak tanınmaktadır.

Beşiktaş camiasında sıkça adı geçen Tarkan Ser, Beşiktaş Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiş ve Ahmet Nur Çebi yönetiminde yöneticilik yapmıştır. Özellikle Beşiktaş’a yaptığı ücretsiz uçak desteği ile bilinen Ser, bu hamleleriyle Beşiktaş Başkanlık seçimlerinde adaylık potansiyelini güçlendirmiştir.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x