Sinan Ateş’in Katili MHP’li Milletvekilinin Evinde mi Saklandı?

Türkiye, bir yılı aşkın süredir Sinan Ateş cinayetini konuşmaya devam ediyor.

Suikast sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesinin ardından çok sayıda Ülkü Ocakları ile bağlantılı ve yönetici isim cezaevine gönderilirken, savcılık tarafından bir yılı aşkın sürenin ardından hazırlanan iddianame kamuoyunda gündem olmuştu.

“ATEŞ’İN KATİLİNİ MHP’Lİ MİLLETVEKİLİNİN BABASININ EVİNDE SAKLADILAR”

Eşinin öldürülmesinin arkasındaki sır perdesini kaldırmak için mücadele veren Ayşe Ateş, Halk TV’de Kayda Geçsin programına telefonla bağlanarak gündemi sarsacak iddialarda bulundu. Ateş, Sinan Ateş’i öldüren Eray Özyağcı’nın, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’a ait makam aracı ile önce Bolu’ya taşındığını ve burada halihazırda MHP Bolu Milletvekili olan İsmail Akgül’ün babasının evinde saklandığını iddia etti.

CİNAYETE YARDIM VE YATAKLIK KARŞILIĞINDA MI MİLLETVEKİLİ YAPILDI?

Cinayetin azmettiricileri arasında yer alan ve tetikçi Eray Özyağcı’yı taşıyan aracı kullandığı tespit edilen Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticisi Tolgahan Demirbaş’ın eski MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un evinden çıkmasına benzer bir hadisenin tetikçi için de yaşandığını belirten Ateş, şu ifadeleri kullandı:

“Çok kuvvetli şüphelerim var. Kesin yüzde 100 diyemem ancak yoğun bir şüphem var. Çünkü deliller mevcut. İsmail Akgül kimdir önce onunla başlamak istiyorum. İsmail Akgül, Olcay Kılavuz’un Ülkü Ocakları Genel Başkanı olduğu dönemde Bolu’da ocak başkanı.

Sinan öldürüldüğünde ise bir görevi yok. Burada izah bekleyen sorular şunlar. Neden Ali’nin Veli’nin değil de MHP Milletvekili İsmail Akgül’ün baba evi aranmıştır. Babası Mehmet Akgül’e ait araç neden Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne getirilmiş ve parmak izi incelemesi yapılmıştır. Acaba sebep tetikçi Eray Özyağcı’nın Bolu’da saklandığı saatlerde acaba burada mı himaye ettiler?

Bu şekilde de İsmail Akgül bu siyasi cinayete bulaştı ve bunun karşılığında mükafat olarak milletvekilliği mi verildi? benim sorduğum sorular bunlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x