Ripple CEO’su: Bu Altcoin’ler Kesinlikle Menkul Kıymet Değil!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kripto para varlıkların sınıflandırılmasına ilişkin süregelen tartışmalara ışık tuttu. Bu alanda en önde gelen iki kripto para birimine ilişkin kesin bir açıklama yaptı. Garlinghouse, SEC’in hedefindeki XRP ve ETH’nin menkul kıymet olmadığını belirtti.

Ripple CEO’su: XRP ve ETH menkul kıymet değil!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ABD SEC ile Ripple arasındaki dava çekişmeli bir şekilde devam ediyor. SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ileri sürüyor. Bu yüzden, Ripple’ı kayıtsız menkul kıymet ihracıyla suçluyor. Kısa süre önce ortaya çıkan belgelere göre SEC Başkanı Gary Gensler, PoS’a geçişinden sonra Ethereum’un da menkul kıymet olduğunu düşünüyor.

Bu tartışmaların ortasında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, son XRP Las Vegas konferansında Arrington Capital’in kurucusu Michael Arrington ile yaptığı bir sohbet sırasında bazı yorumlarda bulundu. Ripple CEO’suna göre, ne XRP ne de Ethereum menkul kıymet olarak değil. Onları bu sınıflandırmaya sokmak doğru kabul edilmemeli. Bu yorum, Ripple ve kripto topluluğundaki diğer paydaşlar tarafından uzun süredir sunulan argümanla uyumlu.

Michael Saylor’a göre Bitcoin dışındakiler menkul kıymet!

Ripple’ın SEC ile devam eden yasal mücadelesi, şirketi spot ışıklarının altına koyuyor. Bu yüzden CEO’sunun görüşlerini özellikle dikkate değer hale getiriyor. Ripple CEO’sunun açıklamaları, düzenleyici kurumların kripto piyasasını mercek altına aldığı ve kripto alanında bu konuda çeşitli tartışmaların yaşandığı kritik bir zamanda geldi. Hafta içinde, MicroStrategy başkanı Michael Saylor, SEC’in Ethereum, BNB, SOL, XRP ve ADA’yı kayıtsız kripto varlık menkul kıymetleri olarak göreceğini ileri sürdü. Bu da piyasada bazı spekülasyonlara yol açtı.

XRP ve Ethereum (ETH) gibi kripto varlıkların menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmaması gerektiği konusundaki tartışma, kripto para topluluğu içinde yıllardır bir çekişme noktası oldu. Ancak Ripple, 2023 Temmuz’da SEC karşısındaki davada kısmi bir zafer elde etti. Yargıç, XRP’nin kendi başına bir menkul kıymet olmadığına karar verdi. Ancak Yargıç, bazı XRP kurumsal satışlarının kayıtsız menkul kıymet satışları olduğu tespit edildi.

Consensys’in SEC davası ilginç bilgileri ortaya çıkardı

Geçtiğimiz günlerde Ethereum yazılım şirketi Consensys, SEC’e karşı bir dava açtı. Bu davayla, kripto menkul kıymet tartışmasında yeni bir bükülme ortaya çıktı. Çünkü, SEC’in Ethereum’un kayıtsız bir menkul kıymet olduğuna inandığını ortaya koydu. Ayrıca bazı belgeler, SEC’in geçen yıl bu öncülde bazı soruşturmalar yürüttüğünü ortaya çıkardı. Consensys, bir yargıçtan Ethereum’un menkul kıymet olmadığını ilan etmesini ve gelecekteki SEC iddialarını engellemesini istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x